شناسه : 905
سه شنبه 17 دى 1398 ساعت 15:16 2020-1-7 15:16:50
حجت اسدی با بیان اینکه امروزدفاتر خدمات الکترونیک قضایی در آستانه بلوغ هستند، گفت: ماهانه  حدود ۴ هزار ابلاغ الکترونیک در استان اصفهان صادر می‌شود.
حجت اسدی با بیان اینکه امروزدفاتر خدمات الکترونیک قضایی در آستانه بلوغ هستند، گفت: ماهانه حدود ۴ هزار ابلاغ الکترونیک در استان اصفهان صادر می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی  کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی،  حجت اسدی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان از افتتاح چهل و ششمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان اصفهان در خوانسار خبر داد و گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به عنوان حلقه واسط میان دستگاه قضایی و مردم شناخته می‌شود که خدمات رسانی آن روز به روز گسترش و توسعه پیدا کرده و امروز در آستانه بلوغ و کامل شدن خدمات خود است.

این مقام قضایی در استان اصفهان اضافه کرد: دستگاه قضایی در سال‌های اخیر تلاش کرده در حد امکان امور قابل واگذاری به بخش خصوصی را برون سپاری و از این ظرفیت حداکثر استفاده را بعمل آورد و این امر از ۵ سال قبل آغاز و امروز شاهد خدمت رسانی صد‌ها دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سراسر کشور به مردم عزیز هستیم.

اسدی در ادامه بیان داشت: در استان اصفهان ماهانه حدود ۴ هزار ابلاغ الکترونیک صادر می‌شود که صدور این حجم از ابلاغ به صورت الکترونیک صرفه جویی ۳ و نیم میلیارد تومانی را به همراه داشته و علاوه بر آن ابلاغ واقعی را از ۱۰ درصد در ابلاغ سنتی به ۹۰ درصد رسانده که دستاورد بسیار مهمی است و رضایت عموم مردم را نیز به دنبال داشته است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان در توصیه به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز تصریح کرد: شأن مردم و دستگاه قضایی در دفاتر رعایت شود و مراجعه کنندگان ضمن صرف وقت کافی راهنمایی شوند که چگونه دادخواست خود را ثبت کنند.

اسدی خاطرنشان کرد: به روز نگه داشتن دانش حقوقی مدیران و کاربران دفاتر و استفاده از تجارب افراد صاحب نظر در امور حقوقی از دیگر موارد مهمی است که مسؤولان دفاتر باید در دستور کار داشته باشند.

گفتنی است پس از افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی، اسدی در محل ساختمان شورا‌های حل اختلاف و ساختمان دادگستری شهرستان حضور یافت و ضمن بررسی مشکلات حوزه فناوری اطلاعات، دستوراتی در خصوص نیاز‌ها صادر نمود.