شناسه : 837
چهارشنبه 27 شهريور 1398 ساعت 08:39 2019-9-18 08:39:10

«دیدار دکتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اعضای هیأت مدیره کانون»

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، نقطه عطف و تحول در اداره دستگاه قضاست.

شصت و نهمین جلسه هیأت مدیره کانون با حضور میهمان ویژه، آقای محمدباقر الفت برگزار شد.

این جلسه با هدف همکاری مشترک در زمینه افزایش دانش حقوقی شهروندان و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه که خود موجبات پیشگیری از مراجعات مردم به مراجع قضایی را به دنبال خواهد داشت، تشکیل گردید.

در این نشست صمیمی، رئیس هیات مدیره، مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره ضمن معرفی ظرفیت های کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و تبادل نظر پیرامون فرصت های فناورانه موجود، به بیان فرصت ها، تهدیدها و تجربیات بدست آمده طی این سال ها و برونداد مناسب­ دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در تأمین و تحقق عدالت و آسان سازی فرآیندهای خدمات قضایی در سراسر کشور پرداختند.

دکتر محمد باقرالفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز با بیان دستاوردهای قوه قضائیه و اقدامات ارزشمند و نوآورانه حجه الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری، بر امر توسعه یافتگی پر شتاب این دفاتر در بستر IT و گسترش فناورانه الکترونیک قضایی تصریح و از این دفاتر به عنوان نقطه مثبتی در عملکرد قوه قضائیه یاد کرد.

دکتر الفت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت بالای دفاتر در نشان دادن کارآمدی نظام اسلامی، گفت: دفاتر توانایی بیشتری در ارائه خدمت نسبت به آنچه در حال حاضر انجام می شود را دارند و این به معنی ضرورت توسعه همه جانبه خدمات این دفاتر می باشد. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ضمن تاکید بر امر پیشگیری در حوزه قضا، بر استفاده از ظرفیت معاونت آمار و فناوری اطلاعات در این زمینه اشاره کرد.

در انتهای جلسه، از اعضای هیأت مدیره کانون جهت بازدید از این معاونت دعوت به عمل آمده و بر تعامل پایدار و نظامند کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تأکید شد.

آلبوم تصاویر