شناسه : 705
سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت 15:18 2018-10-9 15:18:11
دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن برشمردن اسامی روزهای این هفته  از فراخوان ثبت نام متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در تهران ، مراکز استانها و شهرستان ها خبر داد.+ گزارش تصویری
دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن برشمردن اسامی روزهای این هفته از فراخوان ثبت نام متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در تهران ، مراکز استانها و شهرستان ها خبر داد.+ گزارش تصویری
به گزارش روابط عمومی کانون ، محمدرضا دشتی اردکانی  دبیر ستاد هفته خدمات الکترونیک قضایی امروز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری ها ، رسانه ها و روزنامه های سراسری با اشاره به نامگذاری 21 تا 27 مهرماه هرسال به نام "هفته خدمات الکترونیک قضایی" افزود: در این هفته که همه روزهای آن به عنوانی نامگذاری شده، به دنبال فرهنگ سازی و آگاهی بخشی ویژه به مردم درخصوص دفاتر و انواع خدمات الکترونیک قضایی قابل ارائه در دفاتر خ.ا.ق سراسر کشور هستیم.
 
رئیس هیات مدیره کانون از انتشار فراخوان ثبت نام متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در تهران ، مراکز استانها و شهرستان ها خبر داد و تصریح کرد:مهلت ثبت نام متقاضیان واجدالشرایط دفاتر خ.ا.ق در تهران و مراکز استان ها و شهرستان ها23 مهر لغایت 10 آبان سال جاری  تعیین شده است.فراخوان بزودی از طریق سایت کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به آدرس www.kdke.ir   منتشر می شود.
 
دشتی اردکانی با بیان اینکه سقفی برای صدور مجوز تاسیس دفاتر در تهران قرار داده نشده،  گفت: تعداد دفاتر جدید برمبنای ورودی پرونده ها در دستگاه قضایی و تراکم دفاتر در مناطق مختلف پایتخت مشخص خواهد شد تا مردم به راحتی بتوانند برای انجام امور قضایی و حقوقی خود به این دفاتر رجوع کنند و به دلیل شلوغی و حجم مراجعات معطل نشوند.
 
وی با اشاره به لزوم قبولی داوطلبان در آزمون تخصصی ، درباره ویژگی متقاضیان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی هم گفت: دارا بودن مدرک کارشناسی حقوق و گواهی ICDL  ، پنج سال سابقه کار در بخش های حقوقی کشور و تسلط به فناوری اطلاعات از جمله شرایط داوطلبان می باشد.
 
 
 
رئیس هیات مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی همچنین با اشاره به اجرای طرح پابند الکترونیکی در شهرهای تهران،یزد و قزوین به صورت پایلوت اظهار داشت: تاکنون 170 زندانی جرایم تعزیری به صورت آزمایشی از این پابندها استفاده کرده اند که خوشبختانه 70 نفر آزاد و 100 نفر نیز همچنان از آن استفاده می کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: بزودی این طرح در استان البرز و چند شهر دیگر نیز اجرا خواهد شد. سازمان زندان های کشور و شرکت پشتیبان این طرح هستند و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز اجرای طرح را برعهده دارند.

آلبوم تصاویر