شناسه : 432
سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 ساعت 11:26 2018-4-24 11:26:08
با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان انجام شد

افتتاح نهمین دفتر شهرستانی خدمات الکترونیک قضایی در مبارکه اصفهان

به گزارش روابط عمومی کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به نقل از دادگستری کل استان اصفهان؛ در آیین افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان مبارکه که با حضور جمعی از مسئولان اداری و انتظامی این شهرستان برگزار شد محمدحسین آقایی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری بیان داشت: امروز متأسفانه با افزایش ورودی پرونده  به دستگاه قضایی مواجه هستیم. از سوی دیگر پیچیده شدن روابط میان افراد و افزایش ضریب نفوذ فناوری های نوین در میان مردم، قوه قضائیه را بر آن داشت تا بخشی از خدمات خود را با استفاده از این فناوری ها در اختیار مردم قرار دهد.
وی افزود: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در همین راستا و با هدف ارائه خدمات به مردم در بستر فناوری اطلاعات طراحی و راه اندازی شده و امیدواریم با استقبال خوب مردم از این دفاتر بتوانیم خدمتی شایسته تر به مردم فهیم استان ارائه نماییم.
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان خاطرنشان کرد: توسعه عدالت الکترونیک در سطح جامعه، کاهش مراجعه مردم به دادگستری، ایجاد شفافیت در رسیدگی ها، صرفه جویی در وقت و هزینه، افزایش کارآمدی دستگاه قضایی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از جمله اهداف راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی محسوب می شود.
آقایی در پایان یادآور شد: در حال حاضر حدود 20 نوع خدمت در این دفاتر به مردم ارائه می شود که در آینده به 70 خدمت افزایش خواهد یافت.
گفتنی است در حاشیه آیین افتتاح دفتر خدمات الکترونیک در شهرستان مبارکه، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان ضمن حضور در ساختمان دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب مبارکه از قسمت های مختلف بازدید و از نزدیک با همکاران قضایی خود دیدار و گفتگو کرد.